5.12.16

Gözden Kaçanlar: Quarry

Ya böyle gözden kaçıp bir anda adamı sarsan her şeye bayılıyorum. Eski bir pantolonda 50 TL bulmak gibi keyif veriyor. Oyun, film, müzik, dizi, roman artık neyse. Quarry de böyle işte. Underrated AF! diyebilirim.
Banshee'nin kanalı cinemax'ta 8 koca bölümlük bir dizi. 2. sezondan haber yok, bence hiç de gelmesin böyle zirvede bıraksın.
Vietnam'a 2 kere gitmiş, 2.sini isteyerek gitmiş, orada başına kötü olaylar gelmiş bir adamın geri dönüşte başına gelenleri izliyoruz ama bu başa gelenler öyle fantastik şeyler değil. İşi ile, eşi ile, arkadaşları ile, geçmişi ile mücadele veren bir kötü huyları olan iyi birisinin etrafında dönüyor dizi. Sanki dizi gerçekten de geçmişte çekilmiş ama günümüzde yayınlanmış gibi bir sanat yönetimi var, şaşarsınız. Müzikleriyle, gerçekçi efektleriyle, tedirginliğiyle bence 2016'nın büyük hitlerinde. Bakın, ben normalde bir dizi film filan izlerken kolay kolay tedirgin olmam ama Quarry'de tırnaklarımı yemeye başladım, böyle bir tempo dengelenmesi, böyle bir page-turner senaryo yazımı yok. Şu dizi netflix'te yayınlansa eminim yer yerinden oynardı ama Cinemax'ta oynayınca anca böyle kulaktan kulağa gidiyor... Şans verin Quarry, deli etmeyin adamı!


Tepkiler: