2.4.14

Bir Joon-ho Bong Filmi: Snowpiercer

Koreli yönetmenlerin denizaşırı işleri artmaya başladı, takip eden biliyordur. Nitekim Stoker dahil henüz voleyi çakan olmadı. Ben bunu biraz da ünlü Amerikalı-İngiliz oyuncuların Koreli yönetmenlerin çalışma düzenine uyamadıklarına bağlıyorum Snowpiercer bunu kırarsa kırardı ki bunda biraz başarılı olduğunu söyleyebilirim. Chris Evans normalde kütük bir oyuncu, bu filmde bunu biraz değiştirmiş. Tilda Swinton teyzemiz de çok acayip bir rolle geliyor ki ağzına ağzına terlikle vurasınız geliyor, o derece güzel.

Küresel sıcaklıktan ötürü son derece kapsamlı inşa edilen trendeki bir grup insanın, ki bu grup insan dünyada yaşayan son insan ırkı, aynı gerçek dünyada olduğu gibi ilişkilerine dayanıyor Snowpiercer. Trenin en arkasında en fakirler, en önünde en zenginler, sefa sürenler. Ve bir gün trenin en büyük direnişi ve devrimi boy gösteriyor haksızlıklara karşı. "Bu tren daha fazla böyle gitmez" diyor kısaca trenin en arkası ve en öne doğru soluksuz bir direniş gösteriliyor. Dekor olarak da muazzam güzel film. Bioshock oynayanlar bazı sahnelerde keyiften keyife koşacaktır, harika.

Kore'nin en iyi yönetmenlerinden Joon-ho Bong, çok severim, ama açıkçası Snowpiercer da bir "gol" değil. Bir diş geçirme, gelecek için bir umut, ama asla "işte bu, tüm dünya görsün bunu" diyemiyoruz. Nitekim o günlere az kaldı gibi, en fazla 3 yıla klasikler dökülecektir.

Tepkiler: