1.3.12

Like Crazy

Bu hikayede kız dergi yazarı, erkek mobilya tasarımcısıdır. Hızlı bir kaynaşma dönemi geçirip aşık olurlar. Erkek ilk ahşap tasarımını kıza yapmıştır. Bir birlerine hediye vermeler, yapmalar başlamıştır; hayatlarında ölümsüz anılara yer açarlar hızla. Ufak dünyalarında koklaşırlar, sevişirler, bir birlerini tanırlar. Çok severler. Deliler gibi severler. Kızın eğitimi sona erer ve kısa süreli bir ayrılık yaşamak zorundadırlar lakin geleceğe dair planları hazırdır. Ayrılmayacaklardır. Yazar kızımız erkeğe uzun süredir bir günlük yazıyordur, güç versin diye onu verir. Yazmayı sever kız... Bir hafta bile yalnız kalsalar ölecek gibi olan aşıklarımızın değişim süreçleri başlamıştır aslında içten içe. Araya giren süre ve mesafe, yeni hayat tecrübeleri, yeni mekanlar, yeni işler, yeni tenler onları değiştirir. Fiziken ayırır. Hatalar yaptırır. Her hata biraz daha değiştirir. Bakışlar donuklaşır. Başkalaştırır.

Mekanlar, roller, zaman hatta her şey değişse de bir şey hiç ama hiç değişmeyecektir. Bazı hayatlar böyledir. Like Crazy bu hayatlardan bir tanesidir işte.


Yaşıtım olan Drake Doremus, eline aldığı fotoğraf makinesi ve sadece 250bin dolarlık bütçesiyle bizzat yaşadığı tecrübesini film yapar. O'nu özler. O'nu anar. İyi ki de yapar.

Tepkiler:

2 yorum :

7.oda dedi ki...

duymamıştım bu filmi.. merak ettim.. not defterime yazdım..

Volkan dedi ki...

kesinlikle öneririm:)