15.12.10

JLTF


Soğuk havanın tek kötü yanı, tüm enerjimi, tüm isteğimi çalıyor olması. O yataktan kalkmadan önceki bir kaç saniye o kadar zor geçiyor ki kendi adıma, yani kıyamet kopacak deseler "aman kopsun nasılsa ölecez" der yatarım. Hayır uykuyu çok sevdiğimden değil, soğuğu bir o kadar sevmiyor oluşumdan. Elbette o yataktan ıkına ıkına çıkılıyor, üşünüyor ne kadar doğalgaz yanarsa yansın. Sonra hayat rutin haline giriyor girmesine ama bu rutini bozan şey yavaş yavaş "rüyalarım" olmaya başladığı için rahatsızım bu durumdan. Rüyalar insanların hayatlarını zorlaştırsın diye yoktu bence. Her ne kadar benim yataktan hızla kalkmamı, uyumaktan ve yataktan uzaklaşmamı sağlasa da bu rüyaları, o rüyadaki üşümeleri tüm gün koynumdan atamıyorum. Kalbin bir köşesine o soğukluk girdi mi, hiç bir kaynak orayı ısıtamayacak gibi geliyor. Güzel tarafından bakarsak, bir gün, bir an ısınırsa orası, her şeyin çok güzel olacağını hissetmek.
Rüyalar bilinçaltından mı gelir, gelmez midir, işaret midir, gaz mıdır nedir bilmiyorum ama fena halde gerçekmiş gibi davrandığını biliyorum artık. Bir keresinde rüyamda deja vu olmuştum yahu? İnsan rüyasında deja vu olur mu? Hadi onu geçtim rüyada yarattığın karakter sana akıl verir mi? Hadi verdi diyelim, uyandığında o akla uyar mı bir insan! Rüyalara göre yaşadığım an bir sorun olduğunu hissetmiştim... Bir gün rüya görmeme hapı yapılırsa aspirin, viagra kadar çok satacağına eminim.
Rüyalar sadece rüya olsun, yeter artık, biraz da üşümeyeyim.

Dünyanın en güzel "nothing" diyen kadını
Tepkiler:

14 yorum :

MERY DAIMON dedi ki...

soğuk pek sevilmezki zaten :)ben de sevmem hımmf! müzik hoşmuş bu arada...

Volkan dedi ki...

soğuk sevilmeyebilir ama fobi şeklinde de değildir yani bence. benimki o dereceye ulaşacak biraz daha kassam.

Father Nietzsche dedi ki...

rüya için dediklerin benim için de geçerli.genelde pek rüyalarımı hatırlamam ama bazen tüm ayrıntılarına kadar hatırladıklarım oluyo.hatta aylar geçsin yine unutmam yani o derece.bu rüyalarda genelde hep bilmediğim birşeyleri arıyo oluyorum.dolaşıyorum koşuyorum acayip mekanlarda.heyecan üst seviyede çeksen film olur yani:P sonunda da bulamadan uyanıyorum.bu benim bütün enerjimi alıyo,gün içinde ne aradığımı bilmeden boş boş takılıyorum:) bilinçaltından mı geliyo nedir bu aradığım şey hala çözemedim anasını satayım

Adsız dedi ki...

yine bir rüya konulu yazı ve yine volkan.. yok senin bu rüya durumuna bi çözüm bulmak lazım. gel diom seansa gelmion da:))

rüyalara göre yaşamak..:/ bi an kendime uyarladımda, rüyalarıma göre gitseydi bişiler. hayatımın nasıl alt üst olucagnı düşündüm:/

ama gene de o kadar haksızlık etme rüyalara.senin zihninin yarattıgı karakter deilmidir sana akıl veren de?..burda suçlu rüyalar deil gbi gelior bana:))hem ne biliosun iyi akıllar vermedigini?

Volkan dedi ki...

Father Nietzsche@ daha önce de pek çok kez burada yazmıştım, rüyalarımı genelde ben kontrol ederdim, rüya olduğunu bilirim, tadını çıkarırdım filan ama bazı rüyalar musallat olunca fena oluyor, deri nbir uykuyla gerçeğe daha çok yaklaştığı için de tüm günü etkiliyor. aradığın şey genelde ama en yakınında oluyor derler, bi bak :)

Volkan dedi ki...

imgejanım @ :)) evet buna bir çözüm bulmak lazım. bulsana :) haksızlık etmiyorum, valla kaynağı benim beynim olabilir ama bana hitap eden şey olduğu konusunda şüphelerim var :) verdiği akıl eyvallah iyi olabiliyor da, bunun kötü verdiği akıl da var, yok değil. insanın rüyalarınız süzgeçten geçirmesi bile gereksiz bir efor. çoğu insan en son hangi rüyayı gördüğünü bile bilmez, bilse de üzerine 2 cümle kurmaz, bi de bana bak ahaha. tamam ben sana geliyor, psikoloğa gidip... asdsdf

Adsız dedi ki...

tamam devamı gelmesin lütfen:)):D:D eheh..çok gülüorm buna ben ya:))

konuya gelirsek aslında bana kalırsa rüyaların üzerinde çok durman o kadar da olumsuz bşi deil. dierleri çoğunluk die yaptıkları doğrumu sanki.kendi kendini analiz ediosun kafa yorarak.ama şu terapilere başlarsak sebeplerini görebilirz die düşünüorm.ney neden seni etkiliomuş vs..ki en iyi malzeme de rüyalardır bana göre..

Volkan dedi ki...

tamam şu terapilere başlıyoruz en yakın zamanda -_-

absimisa dedi ki...

Bırak bu isleri sipayk.
Sabah kalkıcan birden, sonra corapları arıcan derken bakmıssın gun cok cokoko agırmıs sonra bağcıklarını baglarken duseceksin bana cok oluyor ama hic bir zaman rutin oldugunu dusunemdim, cunku her zaman dogal kufurler cıkarıyorum agızımdan ve bundan ayrı bir haz duyuyorum. Arada kapının onunde koydugumuz baykus bana pis pis bakıyor oluyor, naber lan dallama diyorum bir de sallıyorum kafesi sonraa kaaac. Arkamdan kovalıyor hissi vermese de, zevkli.Sonra takıyorsun kulaklıgı, soyluyorsun gidiyorsun. Garip bakıslara maruz kalman kuvvetle muhtemel cunku ben serenat yapıyor oluyorum evlere. Sabah kalkma mevzusuna gelince de, cok kotu hakikaten o. Saati ilk once 3 e kuruyorum ara da uyanırsam sanki uykunun daha cok tadına varırım gibi geliyor sonra 6 ya kuruyorum sonra altı bucuga kuruyorum sonra 7 ye kuruyorum ve 7 ceyrek dedim mi, artık neyle cıktıgıma bile bakmıyorum. Bir kere esofmanla gitmistim koca kuruma falan filan. Guzel be, bazen de lanet. Bak simdi yarın uyucam diyorum cunku okulum yok ama ama. 6 da kalkıcam yine biliyorum .Kahretsin ne dene bu kadar programlıyım hahayyyyt.

absimisa dedi ki...

Farkettim de, olmamıs.
Simdi ne alaka, ruya kısmına gelinceyi unutmusum. Ruya garip bir kavram. Dun cok pis korktum bir hatun kisi yuzunden, kalkıp bagırmısım bagırmısım ohoo cok bagırmısım sonra millet gelmis kıcımı donmus yatmısım bu da boyle bir anı. Sonra sabah soylemdeler mma bagırdın falan, yyyürü git lan diyorum. Lan kullanmıyorum aslın da anlatırken hos duruyor gibi ehehe. Ruya ruya olursa olmaz, heyecan adrenalin daha bir cok seye karısmalı ki of cok pis yasıyorum dedigin de inandırıcı olsun. Eskiyle Yeni, selamlar.

Volkan dedi ki...

ahahah. parçacıklara ayrıldım burda gülmekten :) konuşur gibi yaz sen hep :)

ama ben hayatın rütin olmasından şikayetçi değilim aslında. hayat olması gerektiği gibi. rütin hem de o kadar kötü bir şey değil. ama o günü neye göre, kime göre şekillendirdiğin önemli. rüyalar bence bu sınırdan içeri girmemesi gerekiyor. Girdiği yerde arıza kaçınılmaz.

eşofmanlara büyük bir kuruma gittin?
Baykuş mu:O
sabanın 7sinde uyanmak mı?

allaaam şükürler olsun, artık seni daha çok seviyorum :PP

absimisa dedi ki...

Kisilere gore degisiyor o simdi ben dusledigim ya da dusundugum seyi asla goremem ruyam da ruya yı gec perdesiz gozde de goremem.
Yemek pisirdigimi goruyorum, sonra takla attıgımı goruyorum. Civcivi seviyorum goruyorum. Ama bunlar hic aklım da yok, civcivi de sevmem mesel ıyy . Kakalı.
Gittim valla cok guzeldi rahat rahat sonra iste bilirsin dööön kapıdan git ustunu giyde gel ne ayıp adımızımı cıkaracak gibi tepkilere maruz kaldım beni garipsediler. Toplumdan dışlanıyorum dusuncesin de kapılsam da bu 5 dakika surdu . Adamı cevirip sundan banane olm dedigimi hatırlıyorum.
Evet, ben baykus besliyorum. Sabah cok uslu iste bırak gidiyorum donuyorum kımıldamamıs falan ama aksam acıyor o kafesi cıkıyor geziyor karanlıkta sabaha dogru tunuyor bir yere bulamıyorum gecen klozetin arkasına saklanmıstı, nerdeeeesiiiin laaan dedim guggurukladı, vay kerata demek ordasın ha falan filan.
Yaaa, 7 de uyanmak guzel . Yazın daha guzel kısın da of ulan guzel falan filan.
Haklısın, onu sevmelisin en nihayetin de normal insanları nufusa geciriyor.
O degil de, yarın oroç tutayım ben sevap sevap.

Volkan dedi ki...

baykuş besleme kısmı ilginçmiş. neyle besleniyo o?

ya 7de uyanmanın neresi güzel allaaanı seversin ya. 8 bi nebze de 7 ohooo ölürüm yani. gerçi 3-4 gibi değil de 12 gibi yatarsam kalkma ihtimalim var.

oruç. aşure. sevap. haleluyeah

absimisa dedi ki...

Evet ilginc, ama verecem bir gun ustum de sabahlıyacaktır cunku. O yuzdendir kapının onune cıkarıyım yatmadan, goz goze geldigimiz de cok pis bakıyor yahu. Bocek veriyoruz, buğday, fare vericem de malum musait olmuyor simdi almak olmaz evcil o salaklar cıt olurlar agız zevkini bozmasınlar kusumun.

İste zorundalık bir sure sonra da alısıyorsun, 3 4 yatarım ben de ama illaki 7 ya da bucuk 8 de olur kalkarım. 12 de kalktıgımı dusunemiyorum olurum yorgunluktan.

Muharrem, oroc, asure, oroc, mustehap.