23.10.10

3 yıl önce şu günlerde...


"zaman su gibi geçiyor" klişesinden nefret etsem de "evet gerçekten de zaman su gibi geçiyor" klişesinden de nefret ediyorum, ama yapacak bir şey yok; "doğru"

3 yıl önce şu günlerde Oyungezer diye bir dergi yoktu, 10.000 kadar okuyucusu da yoktu, 27.000'i geçen Forum kullanıcısı, 8000 Facebook hayranı bir topluluk hiç mi hiç yoktu. İkinci dergisi Free2Play'in hayali bile yoktu. Pek çok büyük proje mi? Güldürmeyin... Adı koyulmuş ama ürününü henüz sunmamış bir grup insan, hummalı bir çalışmayla yazılarını bitirmek için sabahlıyordu. 2007 - Kasım'da eski Level yazarları yeni bir dergi Oyungezer'i kurdu ve o dergi haftaya 3. yılına girecek.

Hala midemde o tatlı ağrıyı hissedebiliyor oluşuma bayılıyorum açıkçası.

Dün gibi de hatırlıyorum o toplantıları, yüzlerdeki "ya tutmazsa" korkusunu ama "ya tutarsa" heyecanını.

Bu şuna benziyor, rüyanda kokusunu aldığın ama görmediğin bir sevdiceğini uyandığında yanı başında görmek gibi. Şaşkınlık ama mesutluk...

Veya Peter Pan'in dediği gibi:

"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces, and they all went skipping about. And that was the beginning of fairies. "

Kutlamaya sayılı günler kaldı. Alarmınızı kursanız iyi edersiniz!
http://fizy.com/s/1mdboc
Tepkiler:

6 yorum :

AyŞeGüL KuŞ dedi ki...

hiç sevemedim bilgisayar oyunlarını ben.ama başarınızı kutluyorum :)

mEta dedi ki...

Takipçiniziz

Deniz dedi ki...

Bizim açımızdan bakınca da, tutmayabileceğini nasıl düşündüğünüzü anlamak zor geliyor şimdi. Yapılması gereken buydu kesinlikle, cesaretinizi toplayıp yaptığınız için de teşekkürler. =)

Volkan dedi ki...

@Ayşegül: Bilgisayar olmasa da Playstation, en azından bir Wii filan denedin mi ya :) kasmayan ama çok eğlenceli oyunlar da var, dene derim :))

@meta: teşekkürler o zaman :))

@Deniz: Sonuçta yüklü bir yatırım. Her ticari atılımın riski yüksek oluyor başta, kaygılanmamak imkansızdı. Biz de teşekkür ederiz her ay bayilere gidip bizi sepete eklediğiniz için :))

Deniz dedi ki...

Konuyla ilgisiz belki, hani böyle arada dergiyle ilgili fikir, öneri istiyorsunuz ya, insanın aklına gelmiyor hiçbir şey ya. Fark etmişsindir belki. =D

Volkan dedi ki...

ehehe :D zor bir şey istiyoruz bazen evet :)