2.3.10

Köprü Korsanları - Gişe Pazarı


Köprü trafiğini çeken biriyseniz son zamanlarda gişelerdeki "gel abii, gel ablaa, buradan gellll, geççç" diye el kol hareketi yapan insanları görmüşsünüzdür. KGS gişelerini pazar meydanına çevirdikleri gibi, gayet güzel bir yaya trafiği tehlikesi de yaratıyorlar.
Muhtemelen bir mafyanın işidir. Günlük 20 tl'ye çalıştırdıkları garibanlar ordusunun dibindeki polislerin (katta karakolun) ne skime orada olduğunu da anlayamıyorum. Orada birini ezsen suçlu olur musun olmaz mısın?
İnsanlar 10 katı ceza yememek veya kenara çekip kartını doldurma zahmetine girmemek için bu apaçilerden belki 2 kat fiyatına (bilemiyorum artık ne kadar fark var) geçiş yapabiliyorlar. Bence korkunç da para kazandıran bir iş ve böyle giderse, ihaleye girer gibi, orada yer edinmek için mafya savaşları görebiliriz. Tabii ki bunun bize yansıyan tarafı bir kaç Kuştepeli gencin şişlenmesi olur ve ancak o zaman bu tip şeylere "Dur" denilebilinir. Dikkat ederseniz ayda 1 kez belki "polis bu gençleri köprüde kovaladı" haberi yapılıyor. Ama o haberciler o köprüyü her gün kullandığı gibi, köprü kameraları da bu insanları zaten 7/24 görebiliyor.
Neden bu çirkin görüntüye, tehlikeye ve alternatif pazara engel olmuyorlar, cidden bilmek isterdim.
Tepkiler: