24.12.09

Nolan, Inception ile kafayı çizerse

http://www.imdb.com/title/tt1375666/
Son 10 yılın en iyi hikaye anlatıcı yönetmenlerinden olduğunu düşündüğüm ve muhtemelen bir 10 yıla kalmaz da ismi Cameron kadar iş yapacak olan C. Nolan'ın son filmine epey var ama 2. trailer çıktı.

Fransızca olmasına rağmen, yavaş yavaş film kendisini gösteriyor. Bir cinayete tanıklık eden . Di Caprio'nun muhtemelen rüyalarını izliyoruz veya bunlarla gerçeklik arasında bağlar kuruyoruz, tam anlayamadım. Biraz Paprika'yı andırsa da, evrenin eğildiği sahne efsane gözüküyor. Nolan'ın kurgu ve senaryo bilgisine zaten hayrandım, şimdi hayalgücüne de hayran kaldım.

Memento'dan sonra tüm benliğini verdiği ilk film bu. Batman'leri o yönetse de, senaryo kısmında pek kalem oynatmamıştı ve Batman zaten onun ürünü değildi. Inception tamamen kendisine ait bir evren olacak ve muhtemelen Dark Knight kadar gişeye oynayabilecek. Ha tabii ki Avatar'dan sonra görsel olarak ne yapabilir diyor insan ama en azından hikayede devrimler yaratan bir abi Nolan.İlk teaser:


Ha bir diğer EFSANE FİLM SERİSİ OLAN, evrenin görüp görebileceği en komik en iyi film kulvarında koşan recep ivedik serisi de Şubat'ta üçüncüsüyle geliyormuş. ÇOK HEYECANLIYIM! HAYATIMIN FİLMİ GELİYOR(!). Şuradan izleyin.
Tepkiler: