7.11.09

GDO uzmanı olduk!


"GDO'lu ürünlerden uzak durun. Sağlığınızla kimseyi oynatmayın. Öyle yapın böyle yapmayın"...


Heyyy. Durun kaçmayın. Ben böyle biri değilim. Konunun gideceği yer tabii ki dönüp dolaşacak ve yine ne kadar samimiyetsiz, yanar döner bir ülke olduğumuza gelecek burada.

GDO'nun ne olduğunu bile bilmediğimiz biraz eskilere gidelim - ki zaten çok geride değil bu süreler. Ben hatırlamıyorum böyle "sağlıklı beslenme, şu ürünleri kullanmamalı" vb. şeylerin insanlara tüm medya aracılığıyla + bakanlıklar tarafından duyrulduğunu.

Biz sağlıklı beslenmeyi sadece kadın sağlık programlarında görürdük. Yaşlılar için kolestrol düşürme yöntemleri, göt göbeği bir kaç beden zayıflatma tarifleri filandı tüm konu. Rama reklamıydı sağlıklı beslenme. Pazarlar götüm kadar hormonlu meyvelerle doluydu, kimsenin de sesi çıkmazdı. Aaa pardon, onları biz üretiyorduk en azından.

"Bir ders vermek istiyorsan, önce kafasına değil cüzdanına vurmalısın" gibi bir söz söylemek istiyorum tarih önünde. Bence çok doğru çünkü. GDO'lu ürünlerin ülkeye çok daha kolay girecek olması, bu ürünlerin üzerinde "GDO'ludur" ibaresi bile yazmayacak olması hem de biraz ucuz ve cezbedici olması, tarım bakanlığını ve beraberindekilerin "dikkatini çekti". Çünkü bu kesinlike """""""""""" tarımcıların daha az para kazanacak olmasıydı"""""""""""""""""""""""

Kimsenin sizin sağlığınızı sklediği yok. Tükettiğiniz sürece varsınız. Ne kadar çok yaşarsanız, ne kadar çok zengin olursanız, ne kadar çok kalabalık olursak (bkz. 3 çocuk) o kadar tüketir o kadar cep doldururuz. Hayır, bu cümle "AYAKLANIN" ile bitmeyecek. Sadece kendinizi kandırmayın.

Burda kalkıp size Marankilik taslamayacağım, evrendeki en rütbeli insanımdır bence bu pis midelik konusunda ama komik buluyorum "Aman allahım GDO'lu ürünler geliyomuş, şu ürünlerden uzak durmak zorundaymışız, soyalı ürünleri yememeliyim, ELLAAHHIMMM YARDEM ETTT" diye höykürenlere. Zaten tükettiğiniz ürünlerin çoğunun içindeki maddelerin dışarıdan geldiğini ve onların da çoğunun GDO'lu olduğunu + katkı maddesi denen şeyin yeni olmadığını bilmeniz için ancak ve ancak, Flash TV'de yayınlanan, Wagner eşliğinde çalan bir haberi gördüğünüzde mi anlıyorsunuz? Hadi canımmmmm sizde...

Böyle yakın çevremde sigara ve alkolü emzik gibi tüketen, 3 katlı whopper'a hamburger diye bakan arkadaşların da GDO şöyle böyleymiş diye yakındığını görünce aklıma geldi sadece konu. Durum sadece, başkalarının cebi dolacak, durdurun bu para kaçağını feryadı. Ne sandıydınız?

Bu olayın bence en güzel yanı, sadece organik maddelerle donatılmış mis kokulu pazarların açılması. Benim gibi semt pazarlarında ellerini naylonlarla keserek büyümüş insanlara güzel bir hizmet. Raf kokusundan bıkmıştım; yaşasın mavi leğenlerin içine sağlam sebzeleri seçme yarışı.
Tepkiler: