29.9.09

Flashforward geldi hoş geldi

Flashforward nedir? diye sorsam şüphesiz aklınıza artık ilk önce Lost gelir. Sinemada Flashforward ve flashback kavramlarını über olarak kullanan Lost'un haricinde de artık çok ilginç ve büyük potansiyel taşıyan dizi Flashforward, plot bölümüyle geçen hafta filan abc'de yayınlandı ve eşek yüküyle de rating aldı.

Dizi aslında bir kitaba dayalı ama epey farklı gelişeceğe benziyor. Tüm evrende tüm insanlar 2 dakika 17 saniyeliğine şuurunu kaybedior ve sonrasında yaşananları izliyoruz.

Diziye "Lost'a alternatif" denmesinin bir çok nedeni var tabii. Dizi içinde bir çok Lost referansı var. Oceanic reklamı, kanguru, 137 rakamı, lostvari başlangıç, hatta 2 oyuncusu ve ileride diziye katılacak olan Charlie. Bir diğer önemli şey de, Lost adasındaki gelişmeden ötürü bu olayın yaşanmış olacağı ihtimali. Çok fantastik bir şey olur eğer Lost ile bağlantılı çıkarsa ama bağlanmazsa bile çok iyi bir dizi olabilir Flashforward. Fringe'in başında da aynı şeyi demiştim; dizi aldı başını götürdü. Şimdi aynı şeyi Flashforward için söylüyorum. Yazan ve yöneten david s. goyer. Batman Begins, Dark Kngiht gibi şaheser filmlerde imzası olan ve bi çok dizide yer alan usta biridir kendisi...
Kesinlikle bulaşın bu diziye.

Promo video


Tepkiler: