3.8.09

All Along The Watchtower ve Kara Remembers

Bir kez daha o gerçekle yüzleştim. Battlestar Galactica bitti :( Hiç bir zaman "yeni" bölümünü izleyemeyeceğim. Belki günün birinde hafızamı kaybedersem tekrar aynı heyecanla izleyeceğim için, hafızamı kaybettiğime üzüleceğimi sanmam (gerçi nasıl farkına varacaksam)... Her ne kadar Caprica geliyor olsa da asla BSG'nin kalbimizdeki boşluğunu asla doldurmaz. Ama BSG boş gitmedi. Onlarca anı ardında tonla da müzik bıraktı arkasında.

Şüphesiz ki dünya dizi tarihi içinde en iyi soundtrack (cover) BSG'deydi. Dylan imzalı All Along the Watchtower sezon 3'te müthiş yorumlanmıştı (ayrıca bu şarkıyı coverlayanların listesi için tıkla). Enerjisi inanılmazdı ve o bölümü izlediğimde tüylerimin 5 dakika dik durduğunu hatırlıyorum.

Daha sonra da SEZON 4'te Kara Remembers geldi. Tüm BSG bölümleri içerisinde belki de en güzel sahnelerden birine Kara yani Starbuck imza atmıştı bu sahnenin büyüsüne. (All Along The Watchtower'ın üzerine yazılan enfes bir çalışma. Bear McCreary'den...) Piyano başında babasıyla çaldığı o parça işte. Sürprizlere gebe, finalle bağlantılı, çok mistik ve çok vurucu. 1 saniyesi bile gereksiz değil. (Sezon 4'ün OST'sini yeni dinliyorum da, gazlardayım) Dinleyin!

ALL ALONG THE WATCHTOWER
KARA REMEMBERS

no reason to get excited," the thief, he kindly spoke, "there are many here among us who feel that life is but a joke. but you and i, we've been through that, and this is not our fate, so let us not talk falsely now, the hour is getting late."

GÜNCELLEME: BU OLAYI LIVE ÇALMIŞLAR OH MY FRAKKIN GOD! Hem de başında Katee gelip Kara Remembers'ı çalıp gidiyor!!! 14 kişi de nefis çalıyor. HobbareyTepkiler: