2.7.09

Love is a feeling I don't wanna hear it

İlk etapta sadece şarkıyı koyup gidecektim ama aklıma bişiler geldi. Malum dünya Michael abimizi ve ölümünü konuşuyor hala. Bir şeyler tartışıyor, hala eski defterler tartışılıyor, kinler, öfkeler dökülüyor, sunulmayan sevgiler sunuluyor, tüm müzik marketleri daha fazla kazanıyor filan... MJ hayranı olduğum sanılmasın. Hiç olamadım. Elbette klasikleşmiş parçalarıyla dans etmişliğimiz, taklit etmişiliğimiz, moonwalk yaparken yamulduğumuz, abi o adamlar nasıl eğliyor öyle dediğimiz zamanlar bir hayli oldu ama ben buna hayranlık demiyorum. Saygı bizimkisi. Örneğin ben Elvis pek dinlemem saygım filan sonsuzdur. MJ'ye de öyle ama biraz daha ötesiydi.

İlk MJ diye birinin olduğunu ilkokulda bir kızdan öğrenmiştim (ki kızlardan çok şey öğrenmişimdir hayatımın geri kalanında da). Burada da yazmıştım bi ara, ilkokulda sevdiğim kızın arkadaşından, -ki daha sonra ona da gönlümü kaptırıyorum, ne ayranmışım- gördüm. Sanırım Dangerous albümü çıkmıştı o zaman en son. O yaşlarda insan zaten çok müzikle meşgul olmuyor, en azından ben olmuyordum ama hani sevdiğin insanın sevdiği şeyleri önceden şöyle bir öğrenirsin, seviyormuş gibi yapar karşı tarafın gözünde puanını arttırırsın, heh işte öyle bir araştırmaya çıkmıştım. Kız ağır MJ hayranıymış. Albümler, evde posterler filan, hatta arada bir yürüyüşünü filan yapardı, vay mk olurduk.

İşte ben muhabbeti koyulaştırmıştım artık, annesiyle bize de bunlar sık sık misafir olmaya başlarken, walkman'den buna "bak sana ne dinlettiricem" diye o süngerli koca kulaklı aleti koymuştum kafasına. " AAaa asen de mi maykıl ceksın seviyosunnnnn" diye gözleri büyümüştü. Artık kız daha önce hiç MJ hayranı bir erkek görmemiş mi bilmiyorum da, o muhabbetten sonraki günlerde teneffüslerde beraber müzik dinlerdik, bi parça o bi parça bu.

İşte bu Give in to me adlı parçayı o zamanlar çok çok dinlediğimi hatırlıyorum bu hatun yüzünden. Resmen parçayı şimdi her dinleyişimde parçaları oturdu kafamda. Vay be lan süpermiş filan diyordum MJ için. Tabii sonra hatun başka okula filan gidince yalan oldu MJ benim için ama bence en iyi parçası olan bu parçanın bende bir anısı olmasına sevindim.

Sanıyorum ki bu parçayı bilmeyen olsun buralarda. gitarda slash, sonunda efsanevi bir solo, tüm sözler müzikler derlemeler filan MJ'e ait, hoş bir klip, etkileyici sözler, yırtan bir vokal... bana göre en iyi MJ parçasıdır. eksik kalmasın blogumda, gelin ara ara dinleyin burdan diye koyayım dedim... Amin
Youtube açılmıyorsa: http://fizy.com/s/16njom

She always takes it with a heart of stone
cause all she does is throw it back to me
Ive spend a lifetime
Looking for someone
Dont try to understand me
Just simply do the
Things I say

Love is a feeling
Give it when I want it
cause Im on fire
Quench my desire
Give it when I want it
Talk to me woman
Give in to me
Give in to me

You always knew just how to make me cry
And never did I ask you questions why
It seems you get your kicks from hurting me
Dont try to understand me
Because your words just arent enough

Love is a feeling
Quench my desire
Give it when I want it
Takin me higher
Love is a woman
I dont wanna hear it
Give in to me
Give in to me

You and your friends
Were laughing at me in town
But its okay
And its okay
You wont be laughing girl
When Im not around
Ill be okay
And ill, Ill not find
Gotta, the peace of mind no

Dont try to tell me
Because your words
Just arent enough

Love is a feeling
Quench my desire
Give it when I want it
Takin me higher
Talk to me woman
Love is a feeling
Give in to me
Give in to me
Give in to me
Tepkiler: