1.6.09

MGS Rising- natal project @ E3


bir oyun portalından canlı Microsoft konfernasını tv ye verip tüm dergicek oturduk, ağzımız açık, salya sümük o görüntüleri izledik. Ortak noktamız: KIYAMET YAKLAŞTI...


Nintendo Wii nasıl yenilikçi bir adımla kontrol sistemini dğeiştirip dünyaya yeni bir eğlence sundu ve en çok satan next-gen oldu, aha bu sene de E3'te Microsoft ortalığın ağzını burnunu kırdı resmen.


Natal Project ile bir hayal gerçek oluyor. Artık oyun oynamak için kontrole ihityacınız yok. Çift hareket ve ses algılayan bir aparatla XBox360 ta artık TV karşısında el ayak kafa bacak yani tüm uzuvlarınızla oyun oynayabilir hale geleceksiniz. Nintendo'nun damı tabii ki de pabuça atılacak!!! Öyle ki demoda, tanıtan abimiz ellerini kımıldatarak yağlı boyalarla koca tuvalde resim çalıştı, yetmedi bir fil baskısı için gölgesini kullandı, arkadşaını da yanına alarak. O fil silüetini o tablosuna da sonra ekledi. inanılmazdı. Bu projenin de kafasında Steven Spielberg bulunuyor, yuh dedik konferansa çıkınca.


Daha sonra Peter abimi geldi. Yarattığı çocuk sizin ekran karşısına geldiğinizi anlıyor. Size yaklaşır TV'de, derslerini çalıştın mı diyorsun, çok gerçekçi mimikleriyle yüzünü asıyor. Yetmiyor, karşınıza su koyuyor. Ekrana değmedne elinizi hareket ettiriyorsunuz, sanki suyu okşuyormuşsunuz gibi su tepki veriyor, dalga çıkarıyor, ses çıkarıyor. Yetmedi, gerçek hayatta bir kağıda bir şey çiziyorsunuz ve TV nin üstünden bırakıyorsunuz, oyundaki çocuk da yukarıdan o çizdiğinizi alıyor! Sonra bildiğimiz tüm duaları okuduk!!!


MGS5'in de asıl adamı Raiden. Feci karizma. Ve artık sadece Sony adına değil, Microsoft XBox360'a da oyununu çıkaracak. En dumuru da buydu.


Alan Wake de gerçekten "olmuş". Feci tırsttık.


Tepkiler:

6 yorum :

Adsız dedi ki...

abi be! piisii'ye de çıkar mı be? :) vermeycem o kadar para konsola :)

Volkan dedi ki...

MGS çıkacak PC'ye de evet :)

Adsız dedi ki...

vallaha mı?

Volkan dedi ki...

yani şöyle bir mevzu var:

http://www.oyungezer.com.tr/haberler/e3-2009%3a-metal-gear-solid-rising-pc%27ye-de-geliyor-200906021227/

Bir tane MGS var, devam niteliği taşıyan, o da PEACE WALKER. PSP'ye çıkacak sadece.

Loreathan dedi ki...

Ya bilemiyorum da MGS 1 dışındakiler çok kastırma geliyor bana, bokunu çukardılar sanki ve bu Kojima denen herifin espri anlayışı acaip gerzekçe bence. Ha sSnnakkeee Snaaaakeee diye az bağırmadım MGS 1 de ama neblim zorlamasalar artık. Bir daha başka MGS yok diyordu çok kesin, ne oldu para datlu geldi dimiii.

Volkan dedi ki...

para konusunda haklısın Loreathan gerçekten ama ben espri stilini seviyorum abimizin :)) Bu dünyadan değil kendisi, orası kesin o yüzden ne satsa hoş geliyor :)