20.5.09

Project TRICO

Oy oy oyy... Bugünün en güzel haberi ve videosu benim için bu.

PS2'nin en iyi ilk 3 oyunundan biri olan Shadow of the Colossus ve ilk 15'e girebilecek ICO'nun yapımcısının çok gizli bir proje üstünde çalıştığını biliyorduk. Colossus 2 diyorduk ICO 2 diyorduk, bir devam oyunu bekliyorduk, yapımcılar da çok ipucu vermiyordu ama gelen videoyla gördük ki, aynı evrende geçen farklı bir karakterle (belki de prequel?), bir dev hayvanla oyunda yer alacağız.
PS3'ün gücüyle etkileşimin harika olacağı çok belli. ICO süründür, Shadow of the Colossus öldürür, ağlatırdı; bakalım TRICO ne yapacak, göreceğiz.


Tepkiler:

4 yorum :

Adsız dedi ki...

çok güzel.. ama işin sonunda yine ağlatacak gibi..

Volkan dedi ki...

Belli olmaz, ICO Team, oyun boyunca sevilen şey üzerine ağlatmaya bayılıyor ama üçüncü oyunda bu çok tahmin edilebilir olduğu için, bir değişikliğe gidebilirler, zekice olanı bu yani, bu sefer ağlatmazlarmış süründürürmüşler bi de :PP

Adsız dedi ki...

Volkan biz manyak mıyız? yoksa fazla mı duygusalız.. Kaç kere çok sevdiğin bir oyunun sonunda sevdiğin karakterin başına bir iş gelince ağladın veya şok oldun? bende çok oldu o mevzu. özellikle cowboy bebop'ın son bölümünde ekrana öyle bakakaldığımı hatırlıyorum. bu olayı başkalarına anlattığımda kıçıyla gülüyor millet.. misal bu oyunda, elemanın sağında solunda oklar gördüm, içim cız etti. manyak mıyız abi biz?

Volkan dedi ki...

Duygusal manyaklar daha doğru oluyor sanki:P