27.3.09

METAL GEAR SOLID 5 Mİ???

Bir japon icadı, bir fenomen, bir "en iyi sinematik oyun", bir "en iyi seri", bir "başka hangi oyunda ağlar, güler, şaşırır, değşete düşersiniz", bir "Kojima allah senin belanı vermesin", bir "oyunda öte", bir bir bir... O biyyyy METAL GEAR SOLIDDDDDDDD şakaşakaşaka...

MGS4'te ağzımız burnumuz yamulmuştu. Nası ya, aga bu oyun mu şimdi, nasıl yapmışlar ki, nası bi senaryo, nasıl twistler, nasıl animasyonlar efektler ellahım yerrabım diye diye oyunu eskitemeden Game Devolopers konferansında Kojima ağzındaki baklayı çıkarttı.

MGS4 ile Snake'in hikayesi bitti ama seri bitmedi. Yani MGS5 geliyor resmen!!!

Henüz baş kahraman kim bilmiyoruz, ama görüdğü gibi "ninja" özellikleri olan biri. büyük ihtimal Raiden olacak (MGS4'teki karizması inanılmazdı, ustacaydı) ama Gray Fox da olabilir hatta bence Gray Fox olsa, bir prequel yapsa Kojima, yeminle deprem olur dünyada.

Ayrıca Kojima san, "imkansız birşeyi imkanlı hale getiriyoruz" diye bir açıklama yaptı. Daha önce kimsenin yapmadığı, kullanmadığı bir teknolojiyle geleceklermiş ve E3 fuarında sanırım salya sümük ağlayacağız (veya güleceğiz, MGs4 açıklanırken yerlere yatmıştık yani:)). Eğer Kojima bu lafı ettiyse, ben korkuyorum arkadaş. Bu adam dünyanın en iyi JAPONLARINDAN biri lan. böyle bir hayal gücü, böyle bir göz zevki, böyle duygulu bir adam, yazar-yönetmen yok dünyada yani. MGS4'ten en az 3 tane oscar'lık film çıkmaz mı ya?

ŞU ADRESTE Kojima'nın konferanstaki konuşma videolarını bulabilirsiniz. Adam feci heyecanlı ya, resmen "kapak" gibi bir oyunla geliyor. Haydi hayırlısı...

Tepkiler: