28.3.09

Dünyanın en güzel 2. şeyi


Dünyanın en güzel şeyi kesinlikle "sudur". ne kediniz, ne çiçeğiniz, ne sevgiliniz, ne de başka birşey. Sudan daha güzeli yoktur bence.


İkinci güzel şeyi de bence "Doğal Maden Suyu"dur. Hatta sudan daha çok seviyorum kendisini ama suya göre daha pahalı olduğu için şu sıralar ikinci sıramda :))


Yaklaşık 2 yıldır HERGÜN en az 1 adet 200ml'lik soda içerim, bu sayı 3'e kadar da çıkar bazen günde. Artık susamıyorum, resmen doğal maden susuyorum :P Özellikle yazları insanda böyle bir kola tüketme ihtiyacı olur ya, kesinlikle DMS'nu denemelisiniz. Ama meyveli olanları da değil. Safkan takılın. Marka vermek gerekirse Uludağ'dan başkasını tanımam.


Ha bir de "soda" ile "maden suyunu" bir birine karıştırmamak lazım. Soda yararsız DMS'yu çok yararlıdır. Şöyle ki:


Her yaştaki bireylerin günlük kalsiyum gereksinimlerinin karşılanmasında takviye olarak düşünülebilir. Böylece güçlü kemik yapısının oluşması ve korunmasını sağlar. Büyüme çağında, hamilelikte ve yaşlılıkta artan mineral ihtiyacının (magnezyum, kalsiyum, flor ve sodyum gibi) karşılanmasında gerektiği kadar kullanılarak sağlanabilir. Sağlıklı bireylerde içerdiği sülfat, bikarbonat iyonları sayesinde sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım sistemi (böbrekler ve idrar yolları) fonksiyonlarını destekler(maden suyunun önerilen miktardan fazla tüketilmemesi şartıyla geçerlidir). Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlanmasında yardımcıdır. Solunum, idrar, her türlü spor aktivitesinde ve özellikle yaz aylarında terleme ile oluşan su ve mineral kaybının karşılanmasında ölçüsü kadar kullanılabilir. Bikarbonat içeriğinin yüksek olması ise asit fazlalığı, yanma ve ekşime ile seyreden mide hastalıklarında mide asidi fazlalılığını baskılayıcıdır. Özellikle yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte asitli içecek tüketme ihitiyacı da artar. Boyalı, katkı maddeli içecekler yerine maden suları tercih edilebilir. Son dönemde meyveli çeşitleri de piyasada bulunmakta fakat bunların kalori de dikkate alınarak tüketilmesinde fayda var. alıntıdır


Tepkiler: