15.2.09

İlk TV'miz Blaupunkt'tu...


Önce şunu belirtmekte fayda var ki, sevilen şeyi sevmeme veya tersi sendromlarından hiç birini yaşamadım, yaşayacağımı da sanmam. Çünkü genelde çoğunluğuktan yana olmuştur zevklerim. Tabii her konuda değil. Müzikte değil, sinemada değil, kitapda eh filan. AMA TV İÇİN HİÇ DEĞİL!


Yani olay aslında "izleme lan o zaman"dan ibarettir. Gerçekten. TV kötüdür, kakadır ve izlemezsin. İzlemiyorum da zaten. 30 cm uzaktadır o tv, hava durumu, ana haberler, ntv'deki birkaç program, bazen cnn türk'teki bir kaç programın haricinde discovery ve neo geo kanalları açıktır. Ama kablo tv ya işte, diğer kanallarda da otomatik star, show, atv filan var işte (Flash tv de var mk, allah kahretmesin). bazen sıkılıyor insan zap yapıyor.


ya sanırım insanların bir birine yemeğe gidip yorum yaptıkları programlar amip gibi çoğalmış. En son aylar önce gördüğümde bir taneydi şimdi kaç kanalda var bunlar?


Az önce star'dakini izleyeyim dedim, kendine hakim ol volky, izle az dedim, çok başaramadım ama ya durum resmen içler acısı.


İki şey var: YA yapımcılar Türk insanını SALAK yerine koyuyor
YA DA Türk izleyicisi gerçekten SALAK.


Benim annem de ev hanımıydı. Bir iki dizi izleme dışında zamanı olmazdı TV'ye bakmaya. Şimdiki ev hanımları daha çok mu zaman sahip de böyle evlendirme, çiftleştirme programları var? Ulan hem de bir tane değil... Demek ki izleniyor ki klonlaştırlıyor programlar diyor insan.


Kim izliyor bunları? Hani bu porno gibi bir şey değil. Muhabbet arasında kimse demez "izliyorum ya efet" ama izler. Buysa farklı. Kimse "izlemiyor" ama nasıl oluyosa çoğalıyor kanallar, programlar.


E hadi Türkiye İstanbul, ankara, izmir'den ibaret değil de, bu bile bence insanımıza hakaret. Anadolu insanı eblek mi? Daha mı çok zamanı var? Dilim varmıyor cevaplara.


Lafı Var mısın yok musun'a getirip, güzelce giydirmek isterdim ama başka bir posta artık. Baktım en son hastalıklı insanınların yarıştığı bir programa dönmüş, bir ajitasyon, bir çaresizlik ama sonra bir "umut olduk" rolü. Ya önceki aylardakileri arar olur insan yeminle... güzel ama kompleksli et kafa kızları, hastalara tercih ederim açıkçası.


Ya da hiç tercih etmem. Mythbuster izlerim 15 saat daha iyidir ya.


Etmeyin, eylemeyin. İzlemeyin TV. Ya da sadece Flash TV izleyin hahahah. Epik Fail her saniye hasuhduha
Tepkiler: