19.12.08

İnsanüstü Facebook Kullanıcıları!


Facebook'ta en son moda olan gruplarla anladım ki son derece armut bir internet kullanıcımız var ülkemizde. Gerçi geri kalan her yerde mükemmel de internetteki armutluklar mı batıyo diyeceksiniz, haklısınız ama Facebook'takiler çok daha gözümün önünde oluyor, hem gülüp hem de nasıl ya ciddi misiniz oluyorum :)


"Profiline kimler tıklamış, bilmek ister misin" "Seni kimler silmiş, bilmek ister misin", "kim sana pandik atıp kaçmış bilmek ister misin", "seni şimdi, şu anda kim izliyor, bilmek ister misin?" gibi klon gruplar açılıyor. Açılıyor açılmasına da bunların üye sayıları MİLYON olacak lan! YUH! Bu kadar mı saf olunur? Ondan sonra, insan bu kadar mı meraklı olur? Sanane profiline kim bakmış, kaç kişi bakmış, kim silmiş vs... Eskiden en mantıklı facebook app'i Kimler Online idi, onu da instant message ile çözdüler. Gerisi faso fiso arkadaşlar, gelin böyle şeylere kulak asmayın, reklam kurbanı olmayın. O tip grupları da Spam olarak bildirin. Benden de size bir Tadelle... :P


Tepkiler:

3 yorum :

bodo dedi ki...

Facebook taki armutluklar nasıl göze batıyor hem de. Böyle gruplara giren mi dersin, bir şarkısını dinlediği grubu ve her izlediği filmi profiline ekleyip aklın sıra kültür sanat yapanlar mı, kendi fotosuna açıklama yazmak yerine mini feed olsun diye yorum yapanlar mı, veya korkunç status ler mi(şu sıralar en korkuncu anlamazdın anlamazdın idi geçiyor yavaş yavaş), fake profiller olmazsa olmazı tabii. Neyse söylemek istedim bunları, bir de hiç yorum yazmamışım daha önce. Okuyorum ben burayı yani devam eder umarım. Neyse öyle işte, ayrıca gambit daha güzel olamaz mıydı?(wolvy için) Tabii bir de GH: Metallica trailer var.(nefisto) Ben ogz forumdan bodo bu arada.

Volkan dedi ki...

Forumdaş Bodo, Rep+1.
Var öyleleri maalesef. Virüs gibiler bi de...
Gambit daha güzel olabilirdi. Her zaman daha güzeli olabilir :) ama gambit. Kartonda da olsa kabulümüz.
Oku oku, devam eder bura :)
Eyw

Kadir Direk dedi ki...

Facebook Türkçe olmadan önce böyle gruplar görmedi. Ağlarmısın gülermisin belli değil.