21.11.08

Paranoyak Kızlar


%100'ü olmasa da çoğu bayan vatandaşımız maalesef böyle. Bunu neye dayanarak söylüyorum; yıllarca gözlemlediğim bir şeye göre.


Bir bayanın arkasından, hangi yolda olursa olsun farketmez, bir süre mesafenizi koruyarak gidin. Artık içine mi doğuyor ne, kadın sizi farkediyor, şöyle sol tarafından göz ucuyla yokluyor sizi. Bir dakika sonra hala orada yürüyorsanız kıllanmaya başlıyor. Çantasını sizden uzak koluna getiriyor. Hala devam ediyorsanız yola, arabaya bakma bahanesiyle gözlerinize bakıyorlar. Ha beğenmedi mi tipinizi, sıçtınız. Bu sefer illaki, muhakkak, %1 milyar sağ tarafındaki dükkanların camlarından sizi dikizliyor. Bunu yaparken de size idiot muamelesi yapmakta. Sanki dükkanlarda görmüş olduğu şeyler ilgisini çekiyor gibi davranıyor " Aaa yatak örtüsü, aaa mobilyacı, aaa elbiseler, aaa turizm acentası, aaa internet kafe, aaa kuru kahveci, aaa boş sokak, çok ilginç" şeklinde ilerler, arada saçını filan düzeltir. Eğer bu mallığa daha fazla dayanabilmişseniz, kadın tarafı pes eder. Ya caddenin karşısına geçer, ya bir dükkana girer, ya da telefonunu çıkarıp biriyle konuşuyormuş gibi yapar, hızını düşürür.Yani bu paranoyaklık niye ablacım? Herkesi sana niye tecavüz edecek gibi düşünürsün? O bıyıklarınla mı? Niye herkes sana göre hırsızdır, kap kaççıdır? Halbuki çoğu erkek senin farkında bile değil. 15 kilo götünle kim naapsın seni? Hani askeriyede yürüsen anlarız, deriz 1000 erkek içindesin de caddedeki en kokoş sensin, en paranoyak da sensin...


Bana inanmıyorsanız, valla deneyin kendiniz görün. Özellikle vitrin camlarından sizleri dikizlemeleri çok komik oluyor. O baktı mı, siz de hemen bakın o vitrine. Nasıl çıldırıyorlar anlatamam.


Tabii bayanların da suçu yok. Bu ülkede kadınlara yapılanlar ortada iken. Ama bunları bilip tedbirli olmakla herkese aynı muameleyi yapmak ayrı şeyler. Sarımsak her yemeğin içine atılabilir ama her yemeğe atılmaz sonuçta. Bilirsin varyasyonlarını, ona göre kurcalarsın çatalınla yemeği... Ha bir de bu tip şeyler gece olsa eyvallah. Öğlen vakti yani :)


Bu sınıfa girmeyen bayanlar da var elbet. İlk sınıf henüz 20 yaş dolaylarında gezenler. Nerede yaşadıklarını bilmediklerinden korku yoktur :), diğer sınıf da 30 dolaylarında, uzun bacaklarıyla, Türk erkeğine biraz yukarıdan bakan, muhtemelen de cüzdanı şişkin iş kadınları. "Ey yavrum öyleleriyle beraber oldum ki, sen baksan ne olur, bak da sevaba gir" gibilerinden saçlarını bir de sizler için geriye savururlar. E haklılardır da...


Tepkiler: