7.11.08

I wanna ROCK!


Teknoloji, sen nelere kadirsin! Çok yakında müzik yapmak için enstrümanlara ihtiyaç duymaz hala geleceğiz. Gidecek bir Rockband veya Guitar Hero seti alacağız ve TV'den aynı sesi alacağız sanırsam...

Şaka bir yana gerçekten yakında Online gruplar kurulabilinir. PS3'e ve XBox360'a son zamanlarda GH ve Rockband oldukça iddialı yaklaşıyor. GH özellikle, sadece gitar setinden kendisini dışarı çıkardı ve gitarlar + davul + mikrofon sistemine geçti Rockband gibi. Sadece davula özel olan kısmıysa beni bir hayli heyecanlandırdı çünkü sadece "vur ve sesi al" olarak geliştirmemişler. Şiddeti ve davulun neresine vuracağınız konusunda da farklılık gösteriyor. Daha sonra, akor ayarı yapabiliyormuşuz, kaydedebiliyormuşuz bunları, artık insanlar neler cover'lar çalarlar hayal bile edemiyorum. Youtube dolup taşacaktır.

Ama daha güzeli, 4-5 kişi yan yana gelip okey oynamak yerine bu oyunları oynar hale gelecek. Sadece gitarlı hali bile yeterince eğlenceliyken toplu halde sevilen bir parçayı çalmak-söylemek şüphesiz manyakça olacak ya. Hele bir de HDTV ve ses sistemi olursa... Tadından yenmez. Komşuları kapıya dikerim valla. Dikeceğiz de zaten, gelsin Türkiye'ye en öndeyiz..

Ayrıca GH Metallica geliyor. Metallica parçalarını tıngır mıngır çalabileceğiz. Rockband de ACDC özel pack getiriyor. Bunlar daha başlangıç, tüm ünlü grupların haklarını alırlar bunlar zamanla ve müthiş bir koleksiyon yaparlar. Artık dinlemek yerine çalar hala geliriz. Ha ben hala Medium seviyesindeyim ama olsun. Expert çalanların başı göğe mi eriyo. hıh.

Gelsin oyunlar, 2 biziz, 2 de siz olun, çalalım bi Judas priest? (sana kelebek koleksiyonumu göstereyim mi nin modern hali olur bu da ehehe)

Buradan da GH Worl Tour'un Heidi Klum'lu son reklamını izleyin. Bunun da bir de giyinik hali var ama sevmedim. Altı kirli beyaz çorap da Heidi'ye feci yakışmış -da bu kadın hiç mi yaşlanmıyo!!!


Tepkiler: